شرایط کارآموزی در طرح مدرن کارآموزی

شرایط کارآموزی در طرح مدرن کارآموزی

شرایط کارآموزی

 

همانطور که در تعریف کارآموزی در سایت ویکی پدیا گفته شده است، شرایط کارآموزی در طرح مدرن هم شامل ۳ مرحله می باشد.

  1. یک دوره آموزشی است
  2. کارآموز در زمان کارآموزی اموری را برای کارفرما انجام می دهد.
  3. بعد از آموزش کار قبول می کند مدتی برای کارفرما کار کند.

 

نکات دوره کارآموزی:

 

  • مطالب در این دوره آموزشی مانند آموزشگاهها ارائه نمی گردد . بلکه انتقال تجربیات و مرور آموخته ها برای هم سطح شدن کارآموزان است. در نتیجه حتما باید در وبینار ها شرکت کنید. 
  • کارآموز در زمان کارآموزی کارهایی را برای مجموعه انجام می دهد . این کارها انتخابی نیستند. و کارآموز در ازای انتقال تجربیات این امور را باید انجام دهد. کارهایی مانند کمک در لینک سازی یا تبلیغات . یا گزارش گیری و کارهایی که مربوط به همان دوره ای است که آموزش می بینند…
  •  در طول دوره به ازای توانایی های کاراموزان کارهایی به آنها محول می گردد تا انجام دهند و به ازای این امور که برای مشتریان انجام می گردد ، دستمزد دریافت می کنند.
  • بسته به نوع دوره مدت زمان کارآموزی متغییر است و در این مدت باید کارآموز امور محول شده را انجام دهد . وگرنه از ادامه کار با مجموعه و دوره آموزشی محروم می گردد.

 

نمودار رضایت از مدرس دوره کارآموزی
نمودار رضایت از مدرس دوره کارآموزی

مدت زمان دوره کارآموزی :

 

طرح مدرن دوره های مختلف برای کارآموزی برگزار می کند . بنابراین مدت زمان دوره ها بنا بر نوع دوره متفاوت می باشد . این زمان ما بین ۱ تا ۶ ماه متفاوت است .

کارآموزی شبکه های اجتماعی ۱ ماهه است .

کارآموزی سئو تقریبا ۶ ماهه است .

دوره کارآموزی طراحی سایت وردپرسی ۳ ماه است.

دوره کاراموزی وبمستری ۴ ماه است .

 

کارهای محوله به کارآموزان برای انجام:

 

بنا به دوره های کارهایی به کارآموزان کارهایی محول می گردد. به طور مثال تولید محتوا، برای تمای این دوره ها لازم است . زیرا در هر سطحی باشند در هر یک از این موارد نیازمند تولید محتوا های مختلف خواهند بود.

یکسری امور مربوط به تبلیغات و شبکه سازی است که این امور نیز با توجه به پروژه محور بودن کارها بسیار در رشد فرد برای کسب شغل مورد نظرش کاربردی خواهد بود .

چقدر کار در طول روز باید انجام دهیم :

 

کارها پروژه ای هستند . مثلا برای کارها زمان مشخص می گردد. فرد باید در زمان یک یا ۲ روز (بسته به شرایط پروژه ) امور محول شده را انجام دهد. بنابراین دست فرد برای تنظیم زمانش برای کار باز است. معمولا در هفته حدود ۱۰ تا ۱۵ ساعت کار محول می گردد. و این مدت زمان منافاتی با تحصیل و یا کار همزمان در موسسات دیگر را ندارد.

 

نمودار میزان رضایت شرکت کنندگان دوره کارآموزی
نمودار میزان رضایت شرکت کنندگان دوره کارآموزی

آیا می توان در طول مدت کارآموزی در جای دیگری کار کرد:

 

از آنجایی که کار به صورت پروژه ای و دورکاری انجام می گردد بنابراین امکان ، کار و تحصیل همزمان وجود دارد .  میزان بهره وری، بسته به میزان مدیریت زمان فرد است. هر چقدر برنامه ریزی مناسب تری داشته باشید ، مسلما نتیجه بهتری نصیب شما خواهد شد.

 

شکل ارائه آموزش ها:

آموزش ها در قالب وبینار ارائه می گردد . هزینه ورود به وبینار که مبلغ حداقلی است باید توسط کارآموزان پرداخت شود. زیرا برای این فرآیند ما از زیر ساخت های خارج از مجموعه استفاده می کنیم . که خود هزینه در بر دارد. و از آنجایی که هنوز کارآموزان جزو اعضای مجموعه نیستند در نتیجه هزینه ورودیه را باید خودشان پرداخت نمایند.

شکل همکاری با مجموعه در زمان کارآموزی:

مجموعه طرح مدرن، طرح کارآموزی را برای جذب نیروی کاری در پروژه هایی که توسط سایت های دیگر دریافت می نماید، برگزار می کند. بنابراین افراد پیگیر و کوشا در خود مجموعه مشغول به کار خواهند شد.

 

هزینه دوره  کارآموزی:

 

بابت دوره کار آموزی هزینه ای دریافت نمی گردد. فقط هزینه ورود به وبینار ها به عهده کارآموزان است. که مبلغی حداقلی است. (هزینه یک رفت و برگشت با تاکسی)

به دلیل دورکاری و تعدد کارآموزان دوره ها به صورت وبینار و در خارج از مجموعه انجام می گردد. بنابراین باید فرد کاراموز خود هزینه ورودیه اش را پرداخت کند.

نمودار سن شرکت کنندگان دوره کارآموزی
نمودار سن شرکت کنندگان دوره کارآموزی

چرا با وجود گذراندن دوره های آموزشی باید باز آموزش دید؟

 

  1. دوره های آموزشی برای سئو و شبکه های اجتماعی و طراحی سایت و وبمستری دارای استاندارد خاصی نیستند و مدرسان بنا به قیمت دوره و صلاح دید خود موارد آموزشی مختلقی را در دوره ها بیان می کنند . از این روی افرادی که وارد دوره کارآموزی می شوند از سطح دانش یکسانی برخوردار نیستند.
  2. از طرفی مطالب گفته شده در وبینار ها مانند مطالب دوره های آموزشی نیست و صرفا مرور اطلاعات و انتقال تجربه انجام آموزه هاست . تا افراد یک سطح شوند و بتوانند مطالب را اجرایی کنند.

در نتیجه آموزش های ارائه شده ربطی به دوره های قبلی کارآموزان ندارد و الزامی است.

 

فرم ورود به دوره کارآموزی

 

دستمزد برای دوره کارآموزی:

 

در زمان ورود به دوره تعدادی از کارآموزان دارای توانایی هایی هستند که می توان از آن بابت کار مشتریان استفاده کرد ، به طور مقال، توانایی های طراحی و تولید محتوا و …

در این صورت ، با انجام تست هایی میزان تسلط افراد سنجیده می شود و بعد از این افراد در پروژه های مشتریان استفاده می گردد و در این بین هزینه مورد نظر نیز پرداخت می گردد.

شرایط استخدام بعد از گذراندن دوره کارآموزی:

 

دلیل اصلی برگزاری دوره کارآموزی تامین نیروی انسانی مورد نیاز برای پروژه های مجموعه می باشد. در زمان دعوت به همکاری افراد مختلف بنا به دلایل مختلف امکان تعیین دقیق اطلاعات افراد در زمان شروع به کار وجود ندارد.(تفاوت دوره های آموزشی و سطوح مختلف افراد)

بازاریابی و گرفتن پروژه ها پروسه سختی دارد. بنابراین نمی توانیم با استفاده از افرادی که نمی دانیم میزان تخصص و آشنایی آنها با روش کاری ما چقدر است ، ریسک کنیم.

در نتیجه به این مطلب رسیدیم که ، بهتر است افراد را اول در دوره کارآموزی وارد کنیم و از افراد موفق دوره در کار خود استفاده نماییم. تا با خیال راحت کار مشتری را به آنها بسپاریم.

دورکاری به چه معنی است؟

 

کار ها به صورت پروژه محور می باشد و چون کارآموزان از شهر های مختلف کشور هستند. نیازی به حضور فیزیکی در دفتر مجموعه وجود ندارد. کار از طریق سایت ها و ابزار های مخصوص به کنترل پروژه به کارآموزان تحویل می گردد و از طریق واتساپ نیز ارتباط روزانه و مستمر برقرار است .

کار به صورت پروژه ای به چه شکل انجام می گردد؟

 

کار ها به صورت میزان مشخصی هستند . مثلا مقاله ای ۱۰۰۰ کلمه ای در مورد زیبایی و …. این کار ها به طور معمول در مدت زمان خاصی انجام می گردند که این زمان به عنوان مدت زمان تحویل پروژه تعیین می گردد. و از طریق ابزار های کنترل پروژه به فرد اختصاص داده شده و زمان و شرایط کار تعیین می شود.

فرم ورود به دوره کارآموزی

 

چرا دوره کارآموزی را برگزار می کنید؟

 

در طی سالهای اخیر با گسترش رویکرد کسب و کارها به اینترنت مشتریان مجموعه افزایش یافته است. ما همیشه با چالش جذب همکاران مواجه بوده ایم. زیرا کارها پروژه ای و دورکاری هستند و ما با نبود شناخت از افراد نمی توانستیم با اطمینان کار مشتری را به آنها بسپاریم. در نیتجه بهترین راهکار پیش روی ما راه اندازی طرح کارآموزی بود.

 

میزان رضایت از محتوای وبینار های دوره کارآموزی
میزان رضایت از محتوای وبینار های دوره کارآموزی

نظر تعدادی از کارآموزان :

 

نظر کارآموزان به صورت مستقیم از برنامه نظرسنجی پرس لاین منتقل شده است و نمودار های این برنامه نیز به شکل زیر می باشند.

 

خانم زهرا کوهی(۲۱ ساله)

دوره عالی است و مدرس دوره با ترغیب کردن ما و انگیزه دادن به کاراموزان و توضیحات و پیگیری ها و کمکهای به موقع و عالیشون بسیارعالی بودند.

 

آقای احسان حیدری(۲۲ ساله)

آموزش وقتی تدریجی و مداوم باشه خیلی بهتر نتیجه میده و اینجا میتونی به صورت تدریجی آموزش ببینی و قدم به قدم اجرا کنی.

 

آقای سینا حیدریان(۲۹ ساله)

ممنون از زحمات مدرس محترم

 

خانم شیده آذری نژاد(۳۶ ساله)

دوره بسیار خوب و کاربردی در حال برگزاری است. نکته جالب توجه دوره اینه که تمام نکات و موارد آموزشی در قالب کار و پروژه واقعی آموزش داده میشه و این قابل تقدیر و کاملا کاربردی است. برای بنده تا اینجا مفید بوده و همینطور درخواست دارم که به مسائل دیگر حوزه سئو (به غیر از اینستاگرام) هم پرداخته شود. از تمام همکاران شرکت علی الخصوص خانم خیراللهی عزیز کمال تشکر را دارم.

 

 خانم شهرزاد ابوالحسنی(۲۱ ساله)

دوره ی خوب و آموزنده ای بود ،نکات کاربردی بسیار خوبی آموزش داده شد و همچنین رابطه‌ی مدرس با کارآموزان بسیار خوب بود.

 

خانم ریحانه نایب عباسی(۲۷ ساله)

ريحانه نايب عباسي هستم ٢٧سال سن دارم درحال حاضر حسابرس هستم و رشته كارشناسي ارشد مديريت بازرگاني تجارت الكترونيك هستش ،به همين دليل علاقه مند به آموزش شدم و كارآموزي با اين فضا غريبه نيستم وفعاليت داشته ام.

 

خانم نازیلا زردشت(۲۵ ساله)

همه چیز خوب بود فقط دوست داشتم مطالب بیشتر و تخصصی تری در زمینه ی اینستاگرام یاد بگیرم. فارغ التحصیل رشته نرم افزار علاقه‌مند به کتاب، فیلم و شبکه های اجتماعی به‌ویژه اینستاگرام. فعال در زمینه تولید محتوای تصویری، ویدئویی و متنی در این حوزه و مدیریت و افزایش مخاطب صفحات در اینستاگرام.

 

خانم نرگس گوهری مهر(۲۲ ساله)

خیلی راضیم. مخصوصا از نکاتی که در گروه واتس اپ بیان میشه. دقیق بهمون راجع به هر کاری مشاوره میدن. در کل عالیه

 

خانم عاصفه عبدالهی(۳۸ ساله)

از فایل های صوتی داخل گروه بیشتر استفاده میکنم چون هم زمان گوش کردن در اختیار خودمه، و هم اینکه میتونم همزمان اموزشها رو بصورت عملی اجرا کنم که باعث میشه تو ذهنم تثبیت بشن، اما در وبینارهای برگزار شده چون زمان مشخص و محدودی داشت فقط یکسری اطلاعات تئوری رو دریافت کردم و به اندازه ی کار عملی تاثیر گذار نبود.

 

فرم ورود به دوره کارآموزی

 

آقای محمد حسین میر قادری(۱۹ ساله)

دوره ای مفید و کارآمد برای فردی جوان و تازه کار مانند من است. خیلی ممنون از مدرس دوره و گروه طرح مدرن بابت دوره کارآموزی بسیار خوب شون .

 

خانم شیما ظفر(۲۶ ساله)

ممنون بابت توجه بی وقفه خانم خیرالهی

 

خانم کبری کیانی(۳۹ ساله)

دوره عالی است با تشکر از خانم خیرالهی عزیز

 

خانم مهدیس مسکینی(۲۰ساله)

من از آموزش‌ها و وبینار دوره راضی هستم. این دوره دید گسترده‌ای از مفاهیم اولیه به شما می‌دهد تا خود را در دریای دانش دیجیتال مارکتینگ غرق کنید.دانشجوی روانشناسی نویسنده مدیر فروشگاه آنلاین کتاب لیونر

 

خانم مهسا امامی زاد(۲۳ ساله)

یکی از چیزایی که من رو جذب این دوره کرد و باعث شد ادامه بدم، پیگیری، نکته سنجی و راهنمایی‌های مفید مجموعه بود.

 

خانم سپیده محمودنیا(۲۱ ساله)

دوره بسیار مفیدی هست. این دوره با این که رایگان هست اما اطلاعات خیلی خوبی در اختیار کارآموزان قرار می دهد.

 

خانم مهرسا استاد (۲۰ ساله)

تا به الان این دوره برای من دوره مفیدی بوده. مهرسا استاد دانشجوی روانشناسی و تدوینگر ویدیو

 

خانم نرگس صبوری(۲۸ ساله)

خانم خیراللهی واقعا توی وبینارها کوچکترین اطلاعات و مسائل رو در اختیار کارآموزها قرار میدن و امکان نداره که باعث نشن که ایده برای کار بیاد تو ذهنتون

 

خانم زهرا نوروزی(۲۲ ساله)

این دوره ، دوره ی جامع و کاملی بود به به من در آشنایی با مباحث سئو خیلی کمک کرد.

 

آقای پوریا ابراهیمی (۲۶ ساله)

به نظرم من جزو یکی از بهترین دوره ها و چالش های زندگیم بود که واقعا خدا سر راهم قرار داد. من همه چیز رو به صورت اکادمی مطالعه کرده بودم ولی مهم فوت کوزه بود و چالش های ذهنیم تو این دوره برطرف شد واقعا میتونم بگم شکرخدا.