دانستنی های لازم مشتریان

نوشته شده توسط:  09 بهمن 1395 1634
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رتبه)

مشتری قبل از سفارش باید چه چیز را بداند؟

 ما در کار طراحی وب، همیشه با مشکلی ابتدایی روبرو بوده ایم: سلب مسئولیت از خود و سرزنش نابجای دیگران، تبدیل به امری روزمره و عادی برای ما شده است. در این رابطه سعی میکنیم تمامی مسئولیتها را به عهده شخصی خاص گذاشته و از قبول آن سر باز زنیم.

Wee Nudge راه اندازی شد، در حالی که ما آن را به عنوان یک پلت فرم آموزشی می شناختیم، نه فقط برای مشتریان، بلکه برای تیم طراح و توسعه دهنده آن نیز، در بر دارنده همین معنا بود. نبود اعتماد و فهم متقابل میان مشتریان و تیم طراح، باعث ایجاد چالشهای ناخواسته خواهد شد. طراحی وب برای اغلب مشتریان، موضوعی پیچیده و ناشناخته است. در صورتی که خواهان برطرف کردن سوء تفاهم های فی مابین هستیم، بایستی به توضیح برخی امور و مفاهیم بدیهی برای مشتریان، خو گرفته و از انجام آن خودداری نکنیم.

اگرچه در این صنعت مدیرانی وجود دارند که با توانایی منحصر به فرد خود، به راحتی از عهده حل مشکلاتی از این دست، بر آمده و به سادگی قادر به برقراری ارتباط لازم با مشتریان هستند، اما تکلیف دیگرانی که مشکلاتی از این دست را چون موانعی بزرگ می پندارند، چه خواهد شد؟ آیا زمانی که 4 کلمه برای پاسخ کافی به نظر می رسد، ما از 10 کلمه استفاده نمی کنیم؟ آیا زمانی که تصور می کنیم توضیحات ما برای متقاعد کردن مشتریان، موثر واقع شده، به دام پندارهای غلط نیفتاده ایم؟ و نتیجه عکس نخواهیم داشت؟

به منظور داشتن ارتباطی موثرتر، غلبه بر مشکلات احتمالی پروژه ها و برای تعامل بهینه با درخواست های اربابان رجوع، در ادامه به مواردی مهم اشاره شده است.

1 – قرارداد

ستفاده از قرارداد، پیش از ورود به مذاکرات کاری با مشتری، الزامی ست. این قرارداد، باعث شفاف سازی هرچه بیشتر و تبیین مشکلات احتمالی که در آینده میان شما و مشتریان رخ می دهد، خواهد شد.

اندی کلارک در سال 2008، پس از هفته ها جستجو برای یافتن قراردادی جامع و دربرگیرنده نیازهای فروشنده و خریدار، و پس از ناکامی این تلاش ها، تصمیم به نوشتن قراردادی به قلم خود گرفت و سپس آن را به 24 فرم متفاوت عرضه کرد.

2 - ارزش گذاری

قیمت گذاری صحیح بر روی محصول از اهمیت بیشتری نسبت به دریافت پول از مشتری، برخوردار است. تخمین قیمت ها به صورت گمانه زنی، کاری ساده است. اما زمانی که شما در پروژه های مختلف صرف کرده و باوری که نسبت به ارزش محصول خود دارید، می تواند شما را در تصمیم گیری دقیق در قیمت گذاری صحیح محصول یاری کند. بسیاری از طراحان کم تجربه، ارزش کاری خود را درنیافته و در موارد متعددی اقدام به دریافت مبالغ کمتر از حد نیاز خود می نمایند.

قیمت گذاری بدون در نظر گرفتن شرایط کاری و زمانی ذکر شده در بالا به معنای این است که شما و دیگر طراحان وب، موظف به اتمام کار خود در زمان تعیین شده بوده و برای آنچه انجام می دهید، ارزشی قائل نیستید؛ لذا همیشه تلاش کنید با استفاده از منطق، فرایند قیمت گذاری را همان گونه که شایسته است، انجام داده و مشتریان را نسبت به ارزش کاری خود واقف سازید. به تعداد افرادی که به ارج نهادن بر کار طراحان وب مشغولند، روز به روز افزوده می شود. شما نیز با اعتماد به نفس خود از کسانی باشید که به رشد این رویه کمک می کنند.

3 – محتوا

محتوا، از اهمیت بیشتری نسب به طراحی برخوردار است. متأسفانه شاهدیم اغلب طراحان، کار طراحی را با وسواس زیادی انجام داده اما از محتوا غافل می شوند. باید دانست که طراحی به منظور ارائه بهتر محتوا صورت می گیرد. در حالی که برخی بر این باورند که محتوا را می توان به هر نحو ممکن در مربع ها و دایره هایی که در طرح وجود دارد، گنجانید. اما محتوایی که به این شکل به کاربر ارائه می شود، نتیجه های غیر منتظره ای در پی خواهد داشت.

معمولاً تهیه محتوا در قدم های پایانی پروژه انجام می گیرد. اما امروزه به لطف برنامه هایی همچون Acquire می توان این وظیفه را در کنار دیگر مراحل پروژه به خوبی زمان بندی کرده و از انجام آن لذت برد.

4 – وایر فریم ها(wireframes)

وافریم از ابتدای کار طراحی، همراهی همیشگی برای آن بوده است. امروزه روش ها و پلت فرم های مختلفی برای ساخت آن ها وجود دارد.

طرح ها و وافریم ها از اولین شاخصه ها و نشانه های به خصوص پروژه ها هستند. آن ها به کاربران نشان می دهند که یک پروژه از چه نوع پیکربندی تشکیل شده و اهداف ظاهری آن کدامند.

5 – سئو (SEO)

علاقه به جلب ترافیک بیشتر، در نهایت برای تمامی صاحبان وب سایت ها، تبدیل به موضوعی جذاب خواهد شد. بهینه سازی وب سایت برای موتور جستجو (SEO)، راهی است که اغلب برای دستیابی به این منظور به آن ها پیشنهاد می شود. اگرچه امروزه سئو در بازی های اخلالگرانه برخی وب مسترها بدنام شده است، اما در طراحی وب، نقشی مهم ایفا می کند. یکی از اصول ساده سئو بیانگر این نکته است که: برای ارتقاء رتبه وب سایت خود در موتور جستجو کافی ست، محتوای خوب تولید کرده و نتیجه را با چشمان خود ببینید. از مشتریان خود بخواهید بجای تلاش برای استفاده از میانبرها و فعالیت های غیرقانونی سئو، به تولید محتوای ارزشمند همت گمارده و به طور طبیعی از نتایج تلاش های خود بهره مند شوند.

6 – بازخورد

این مقوله، بیان گر موضوعی فراگیر است که نه تنها مشتریان و صاحبان وب سایت ها موظف به رعایت آن بوده، بلکه شما به عنوان طراحان و توسعه دهندگان وب نیز بایستی قابلیت انتقادپذیری را در خود تقویت کنید. همیشه در سراسر پروژه، از نظرات مشتریان در مورد پیشرفت کار، استفاده کنید. نقاط ضعف و قوت پروژه از دیدگاه آنان را جویا شوید تا در کارهای بعدی با تجربیات بیشتری وارد گود شوید.

ارتباطات، کلید موفقیت پروژه هاست. در نظر گرفتن مشتریان به عنوان یکی از اعضای تیم و نه به عنوان دشمنان پر ادعا، شما را در انجام سریع تر و ساده تر کارها یاری خواهد کرد و نتیجه کار شما را تبدیل به محصولی مطلوب برای دو طرف خواهد نمود. اگر مشتری از دلایل شما در انجام کارها مطلع باشد، به طور طبیعی با نظراتتان موافقت می کند. بنابراین تلاش کنید با ایجاد کانال ارتباطی مناسب با مشتریان از بروز اصطکاک های ناخواسته پیشگیری کنید.

درباره مدیر سایت

مدیر گروه

مدیر گروه وبسایت طرح مدرن در رشته ی نرم افزارکامپیوتربا تخصص در برنامه نویسی ویژوال بیسیک،سی شارپ،اچ تی ام ال،و با تجربه ی کافی در طراحی سایت و فارسی سازی قالب بصورت حرفه ای فعالیت می کنم. 

طرح مدرن یکی از تخصصی ترین گروه های طراحی سایت در ایران است که خدمات طراحی وب سایت، بهینه سازی سایت،فارسی سازی قالب، و بازاریابی اینترنتی را همگام با تکنولوژی روز دنیا ارائه می نماید. گروه طرح مدرن از سال 1390 فعالیت خود را آغاز نموده است و در سال 1393 با مدیریت جدید و برگزیدن راهبردهای نوین بازاریابی اینترنتی مصمم به ارائه خدماتی متمایز و درخور مشتریان محترم خود در صنایع و شرکت های تجاری گشته است. تمرکز اصلی فعالیت گروه بر سه محور طراحی سایت، بهینه سازی وب سایت و فارسی سازی قالب که در یک مجموعه برنامه ریزی و سازماندهی شده است تا بتواند جوابگوی بخش بسیار بزرگی از تقاضای بازار تخصصی طراحی سایت، بهینه سازی وب سایت و فارسی سازی قالب باشد.

برای نظر دادن باید عضو سایت شوید.
 
دریافت آسان

تا60روز دریافت رایگان

 
درگاه بانک ملت

پرداخت با کارت های عضو شتاب

 
خرید مطمئن

دارای مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد

 
پشتیبانی 24 ساعته

تلفن : 09308662706

قالب های جدید

ستاد ساماندهی و نماد اعتماد الکترونیکی

مجوزهای فعالیت

             logo-samandehi