11 گام برای بهینه سازی سایت جوملایی

نوشته شده توسط:  01 شهریور 1395 1376
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رتبه مطلب)

 مدیریت محتوای جوملا به تنهایی نمی تواند سایت رو برای سئو آماده کند.پس نیاز به تغییراتی دارد که گروه طرح مدرن 11 گام رو پیشنهاد می کند.

11 گام اساسی :

  1- مطمئن باشید که سرور مناسبی انتخاب کرده اید.

مراقب باشید که برای سایت جوملایی خود از سروز ویندوزی استفاده نکنید و دلیل اصلی این موضوع هم این است که url lewriting در آن خوب عمل نمیکند پس به نظر من به جای اینکه برای مشکل راه حل پیدا کنید خودتان از ابتدا از سرورهای آپاچی استفاده کنید.

 2-فایل htaccess.txt را به htacces. تغییر نام دهید.

 به این دلیل باید اینکار را انجام بدهید که شما تصمیم دارید از mod-rewrite جوملا استفاده کنید.

 3-فعال کردن sef url و url rewriting.

 در مدیریت جوملا قسمت تنظیمات کلی گزینه یurl های مناسب برای موتورهای جستجو را انتخاب کرده و گزینه ی url rewriting ر روی بله قرار دهید، گزینه url های مناسب برای موتورهای جستجو تنظیمی است که اطلاعات و کدهای نامفهوم برای کاربر را با Alias نوشته شده توسط کاربر در url عوض می کند تا آدرس ها برای کاربران خواناتر باشد و این تنظیم /ndex.php/را از آدرس های url حذف می کند برای این موضوع لازم است mod-rewite شما فعال باشد و باید فایل .htaccess داشته باشید.

  4- پوشه ی /images/ را از فایل Robots.txt حذف کنید.

 جوملا فایل Robots.txt را خودش به صورا اتوماتیک در زمان نصب تولید می کند که در این فایل به صورت پیش فرض پوشه ی /images/ قرار دارد و از ایندکس کردن آن توسط موتورهای جستجو جلوگیری می شود.که البته همانطور که می دانید تصاویر کمک می کنند که ترافیک زیادی برای سایت شما ایجاد شود به شرطی که تصاویر مناسب برای موتورهای جستجو باشند.

5-jce editor نصب کنید. 

 کته اول اینکه jce editor مجانی است وی امکانات زیادی برای سایت شما ایجاد می کند.دو نکته ی بسیار خوب درباره ی jce editor این است که این امکان را به شما می دهد که کاربر عادی شما روی تصاویر و تگ های Alt بنویسد و دویگر اینکه می تواند اندازه ی تصاویر را هم همانجا تغییر دهد.

 6- از تگ های Alt و ابعاد عکس استفاده کنید.

 این فقط مخصوص جوملا است jec به شما این امکان را می دهد که به همه ی تصاویرتان تگ های Alt اضافه کنید و ابعاد عکس را همانجا تغییر دهید. نوشتن ابعاد عکس اینجا به شما این امکان را می دهد که قبل از بارگذاری عکس فضای خالی لود شود که زمان لود شدن را بهتر میکند.

 7-متا دیتای خود را مدیریت کنید.

 متادیتا و تگ های عنوان شما از اهمیت زیادی برخوردار است که البته برای این کار هم نرم افزاری به نام SEO BOSS برای جوملا موجود است که بسیار مناسب می باشدو البته لازم است شما برای تنظیم کردن متادیتاهای همه ی منوها یکی یکی وارد آن ها شده و آنها را بررسی کنید با این کامپوننت شما می توانید همه ی متادیتا ها را یکجا بررسی کنید.

 8- از .www استفاده کنیم یا نه؟.

 برخلاف وردپرس جوملا به صورت اتوماتیک شما را به نسخه ی دارای .www یا بدون آن هدایت نمی کند که این امر باعث ایجاد می شود و لازم است شما به صورت دستی این کار را انجام دهید و فایل .htaccess را ویرایش کنید برای هدایت بدون .wwwبه آدرس با .www لازم است کد زیر را به .htaccess خود اضافه کنید

RewriteEngine On

RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www\.
RewriteRule ^(.*)$ http://www.%{HTTP_HOST}/$1 [R=301,L]

Alternatively, you can redirect to non-www. by adding this code instead:

RewriteCond %{HTTP_HOST} www.yourwebsitehere.com
 [R=301,L]

 و اگر بخواهید بدون .www آدرس را تبدیل کنید به جای آن کد زیر را وارد کنید

RewriteEngine On

RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www\.
RewriteRule ^(.*)$ http://www.%{HTTP_HOST}/$1 [R=301,L]

Alternatively, you can redirect to non-www. by adding this code instead:

RewriteEngine On

RewriteCond %{HTTP_HOST} www.yourwebsitehere.com
RewriteRule (.*) http://yourwebsitehere.com/$1 [R=301,L]

 

RewriteEngine On

RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www\.
RewriteRule ^(.*)$ http://www.%{HTTP_HOST}/$1 [R=301,L]

Alternatively, you can redirect to non-www. by adding this code instead:

RewriteEngine On

RewriteCond %{HTTP_HOST} www.yourwebsitehere.com
RewriteRule (.*) http://yourwebsitehere.com/$1 [R=301,L]

 9- وقتی که لینک های داخلی ایجاد می کنید مراقب باشید.

 هنگامی که از مدیریت محتوایی مثل جوملا صحبت می کنیم باید مراقب محتوای تکراری باشیم.باید وقتی لینک می کنید ببینید با .www یا بدون آن این کار را انجام میدهید یا با html.یا بدون آن لینک میکنید مطمئن باشید اگر همه چیز با یک آدرس لینک شود چیزی برای گوگل باقی نمی ماند که محتوا کراری نشان دهد.شما نمی توانید لینک های اشتباه یا تکراری دیگران را کنترل کنید ولی می توانید آن ها را Redirect کنید.

 10- سرعت سایت خود را زیاد کنید.

 جوملا به تنهایی نمی تواند سرعت صفحات شما را زیاد کند برای بالا رفتن سرعت می توانید Gzip را فعال کنید عکس های خود را تا جایی که می توانید فشرده کنید cuch مرورگرها را در حالت مناسب قرار دهید.

 10-1 درست کردن سیستم کش برای مرورگرها.

 بدون اینکه وارد جزئیات زیاد شوم باید کدهای زیر را به .htaccess خود اضافه کنید که البته در صورتی که می خواهید کد کمتر یا بیشتر کش شود می توانید دستورات را مناسب با سایت خود بهینه سازی کنید.

ExpiresActive On
ExpiresByType text/html "access plus 1 seconds"
ExpiresByType image/gif "access plus 1 years"
ExpiresByType image/jpeg "access plus 1 months"
ExpiresByType image/png "access plus 1 months"
ExpiresByType text/css "access plus 1 months"
ExpiresByType text/j-avascript "access plus 1 months"
ExpiresByType application/x-javascript "access plus 1 months"
ExpiresByType image/ico "access plus 1 months"

 10-2فعال سازی gzip.

 یک روش مناسب برای پایین آوردن زمان بارگذاری صفحات سایت استفاده از فشرده سازی gzip است برای فعال سازی آن به تنظیمات کلی رفته -سرور-گزینه فشرده سازی gzipرا در حالت بله قرار دهید.

 نکته : این فقط زمانی امکان دارد که بر روی سرور شما mod-gzipفعال باشد.

 البته بسته به هاست ، شما می توانید فشرده سازی را داخل هاست خود نیز انجام دهید.

 10-3بهینه سازی تصاوی.

 بهینه سازی تصاویر چیزی است که هر طراح سایت لازم است آن را برنامه ریزی کند که البته ربطی به جوملا بودن یا نبودن سایت شما ندارد خیلی مواقع پیش می آید که ما وارد یک سایت می شویم و یک تصویری که می تواند حجم آن 25 کیلوبایت باشد را با حجم 350 کیلو باست می بینیم.

 11-xampنصب کنید.

 شاید یکی از بترین نقشه های سایت کامپوننت xampاست به صورت کامل xmlو html تولید می کند خیلی راحت وارد xamp شوید و یک نقشه سایت درست کنید.

درباره مدیر سایت

مدیر گروه

مدیر گروه وبسایت طرح مدرن در رشته ی نرم افزارکامپیوتربا تخصص در برنامه نویسی ویژوال بیسیک،سی شارپ،اچ تی ام ال،و با تجربه ی کافی در طراحی سایت و فارسی سازی قالب بصورت حرفه ای فعالیت می کنم. 

طرح مدرن یکی از تخصصی ترین گروه های طراحی سایت در ایران است که خدمات طراحی وب سایت، بهینه سازی سایت،فارسی سازی قالب، و بازاریابی اینترنتی را همگام با تکنولوژی روز دنیا ارائه می نماید. گروه طرح مدرن از سال 1390 فعالیت خود را آغاز نموده است و در سال 1393 با مدیریت جدید و برگزیدن راهبردهای نوین بازاریابی اینترنتی مصمم به ارائه خدماتی متمایز و درخور مشتریان محترم خود در صنایع و شرکت های تجاری گشته است. تمرکز اصلی فعالیت گروه بر سه محور طراحی سایت، بهینه سازی وب سایت و فارسی سازی قالب که در یک مجموعه برنامه ریزی و سازماندهی شده است تا بتواند جوابگوی بخش بسیار بزرگی از تقاضای بازار تخصصی طراحی سایت، بهینه سازی وب سایت و فارسی سازی قالب باشد.

برای نظر دادن باید عضو سایت شوید.
 
دریافت آسان

تا60روز دریافت رایگان

 
درگاه بانک ملت

پرداخت با کارت های عضو شتاب

 
خرید مطمئن

دارای مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد

 
پشتیبانی 24 ساعته

تلفن : 09308662706

قالب های جدید

ستاد ساماندهی و نماد اعتماد الکترونیکی

مجوزهای فعالیت

             logo-samandehi