کاربرد Data highlighter در گوگل وبمستر

نوشته شده توسط:  24 تیر 1395 1715
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رتبه مطلب)

 Data Highlighter چیست ؟

 Data Highlighter ، ابزار گوگل وبمستر است که الگوی داده ها و اطلاعات در سایت شما را به گوگل می فهماند.شما به راحتی می توانید از data

highlighter برای تگ کردن داده های سایت خود استفاده کنید.سپس گوگل می تواند اطلاعات سایت شما را جذاب تر و به شیوه ای نو در نتایج جستجو ویا در Google Knowledge Graph نمایش دهد.

 برای مثال،اگر سایت شما شامل لیستی از حوادث است، می توانید برای تگ کردن آن اطلاعات (نام، منطقه جغرفیایی، تاریخ و نظیر آن) از Data Highlighter استفاده کنید.با این کار بار دیگر که گوگل سایت شما را بررسی می کند، این اطلاعات در غالب rich snippet در نتایج جستجوی صفحات سایت شما پدیدار می شود.

 Data Highlighter فقط می تواند به صفحاتی دسترسی پیدا کند که توسط گوگل بررسی شده باشد.اگر گوگل به صفحات سایت شما هنوز دسترسی پیدا نکرده است و یا مثل صفحاتی که بعد ازفرم sign in قرار دارند نمی تواند به آنها دسترسی پیدا کند ، نمی توان از Data Highlighter برای اینگونه صفحات استفاده کرد.

 

 انواع اصطلاحات حمایت شده از جانب Data Highlighter

 شما می توانید از Data Highlighter برای فهماندن انواع داده های زیر به گوگل استفاده کنید:

 1. مقالات

 2. حوادث

 3. تجارت های محلی

 4. رستوران ها

 5. محصولات

 6. برنامه های نرم افزاری

 7. فیلم ها

 8. سریال های تلوزیونی

 9. کتاب ها

 سازماندهی صفحات در page set

 برای اینکه به Data Highlighter بگویید که کدام یک از صفحات سایت شما شامل اطلاعات است، می توانید یک page set یا بیشتر، ایجاد کنید.page set شامل مجموعه ای از صفحات جمع آوری شده است که به طور مداوم مجموعه ای از اطلاعات رادرسایت نمایش می دهندو طوری سازماندهی شده اندکه آدرس url آنها از یک الگوی ساده ای پیروی می کند.

 Data highlighter برای صفحاتی که خود از کدهای نشانه گذاری مثل schema استفاده کرده اند، به کار نمی رود.البته می توانید برای آنها هم از Data Highlighter استفاده کنید اما Data Highlighter اطلاعات صفحاتی را به گوگل می شناساند که فاقد کد نشانه گذاری و اطلاعات ساخت یافته باشند.

 اگر سایت شما اطلاعات مختلفی را از طریق گوناگونی سازماندهی می کند( شامل template های مختلف برای موسیقی ها و همایش ها )می توانید برای هرکدام یک pageset ایجاد کنید. برای مثال در نظر بگیرید که یک سایت شامل موسیقی و همایش در غالب صفحات زیر است:

 1. www.example.com/events/music/pop/pop-music.html

 2. www.example.com/events/music/classical/classical-music.html

 3. www.example.com/events-speaking/europe/europe-reviews.html

 4. www.example.com/events-speaking/asia/asia-reviews.html

 صفحه 1 و 2 می توانند در یک pageset قرار بگیرند چرا که هردو در رابطه با موسیقی هستند و از یک الگوی url واحد استفاده می کنند.www.example.com/events/music/*/* علامت * اجزای کلمات url است.

 صفحه 3و 4 می توانند در یک page set قرار بگیرند چرا که هردوی آنها در رابطه با همایش هستند و آدرس url آنها از یک الگو پیروی می کند. www.example.com/events-speaking/*/*

 تشخیص تغییرات Data highlighter در page set

 هربار که گوگل سایت شما را بررسی کرد، Data highlighter اطلاعات سایت شما را استخراج می کند و در rich snippet قرار می دهد.اگر شما تغییرات قابل توجهی در نحوه ی نمایش اطلاعات صفحات و یا آدرس url ‌سایت دارید،می بایست pageset قبلی راحذف و یک pageset جدید بسازید.

 حال می خواهیم یک pageset که شامل یک صفحه است رو شروع کنیم.

 مراحل ساخت یک pageset با یک صفحه، متفاوت از مراحل ساخت pageset با چندین صفحه است.شما می توانید pageset خود را فقط با ایجاد یک صفحه آغاز کنید اگر تمام رویدادها و محصولاتتان در یک صفحه است.

 ساخت pageset با یک صفحه

 1. در صفحه ی ابزار وب مستر روی سایتی که مالکیت آن تایید شده است کلیک کنید.

 2. روی گزینه search appearance کلیک کنید.

 3. بر روی Data Highlighter کلیک کنید

 4. صفحه مورد نظر را شناسایی کنید:

 ‌أ. بر روی گزینه Start Highlighting. کلیک کنید و همان طور که در شکل بالا می بینید:

 در کادر آدرس url صفحه را وارد کنید.برای مثال www.example.com/events/details/101112.html را وارد کنید.

  Data highlighter احتیاج دارد که آدرس صفحه تحت همان دامنه ای باشد که مالکیت سایت را تایید کرده اید. برای مثال اگر در صفحه اصلی گوگل وبمستر برروی سایت www.example.com

 کلیک کرده اید، در این مرحله هم نیاز است که آدرس url صفحه با www.example.com آغاز شود.

 روی گزینه ی Tag just this page و بعد از آن روی ok کلیک کنید.

 5. در این مرحله می بایست با تگ کردن اطلاعات به Data Highlighter بفهمانید که چگونه داده ها را نمایش دهد: ‌أ. در صفحه ی Tagger از موس برای انتخاب تصاویر و یا متن ها استفاده کنید.

 ‌ب. از فهرست pop up ‌که بعد از هر انتخاب شما نمایش داده می شود، گزینه مورد نظر خود را پیدا کنید.برای مثالname

درباره مدیر سایت

مدیر گروه

مدیر گروه وبسایت طرح مدرن در رشته ی نرم افزارکامپیوتربا تخصص در برنامه نویسی ویژوال بیسیک،سی شارپ،اچ تی ام ال،و با تجربه ی کافی در طراحی سایت و فارسی سازی قالب بصورت حرفه ای فعالیت می کنم. 

طرح مدرن یکی از تخصصی ترین گروه های طراحی سایت در ایران است که خدمات طراحی وب سایت، بهینه سازی سایت،فارسی سازی قالب، و بازاریابی اینترنتی را همگام با تکنولوژی روز دنیا ارائه می نماید. گروه طرح مدرن از سال 1390 فعالیت خود را آغاز نموده است و در سال 1393 با مدیریت جدید و برگزیدن راهبردهای نوین بازاریابی اینترنتی مصمم به ارائه خدماتی متمایز و درخور مشتریان محترم خود در صنایع و شرکت های تجاری گشته است. تمرکز اصلی فعالیت گروه بر سه محور طراحی سایت، بهینه سازی وب سایت و فارسی سازی قالب که در یک مجموعه برنامه ریزی و سازماندهی شده است تا بتواند جوابگوی بخش بسیار بزرگی از تقاضای بازار تخصصی طراحی سایت، بهینه سازی وب سایت و فارسی سازی قالب باشد.

برای نظر دادن باید عضو سایت شوید.
 
دریافت آسان

تا60روز دریافت رایگان

 
درگاه بانک ملت

پرداخت با کارت های عضو شتاب

 
خرید مطمئن

دارای مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد

 
پشتیبانی 24 ساعته

تلفن : 09308662706

قالب های جدید

ستاد ساماندهی و نماد اعتماد الکترونیکی

مجوزهای فعالیت

             logo-samandehi