همه چی درباره ی گوگل

نوشته شده توسط:  24 تیر 1395 1508
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رتبه مطلب)

*همه چی درباره ی گوگل*

گوگل چگونه کار می کند؟

 یکی از سوال های مهم برای مدیران وب سایت ها این می باشد که روند کاری گوگل در مقابل پست های جدید چگونه است و یا به طور کلی چگونه لینکی وارد نتایج جستجو می شود و چرا برای بعضی سایت ها این در زمان کوتاهی می باشد و برای بعضی سایت ها شاید چندین روز طول بکشد که نتایج و لینک ها وارد گوگل بشوند در این مقاله بر اساس توضیحات موجود در خود گوگل توضیحاتی در مورد روند کاری گوگل ارائه میدهیم.

 زمانی که شما پشت سیستم خود نشسته اید و در گوگل جستجو میکنید لیستی را مشاهده میکنید که تقریبا بهترین های سراسر وب در موضوع خاص می باشند بهترین هایی از سراسر جهان اما چگونه گوگل این لینک ها را به ما نشان میدهد؟

 به بیانی ساده زمانی که شما در گوگل سرچ می کنید در کتابی جستجو می کنید که دارای فصل های بسیاری می باشد و شما در فصل مورد نطر خود به دنبال مطلب خود هستید.فرق این کتاب با باقی کتاب ها در این می باشد که هر روز و شاید هر لحظه برای آن چاپی جدید ارائه می شود شاید با تغییراتی کم شاید با تغییرات زیاد که در هر چاپ ناشر سعی میکند شما را بیشتر و بیشتر راضی نگاه دارد.

 گوگل این گونه بیان می کند که زمانی که جستجویی انجام می شود برنامه های گوگل براساس الگوریتم های خود نتایجی را به شما نمایش می دهد که بیشترین ارتباط موضوعی و معنایی را با جستجوی شما را دارد.

 فرایند کاری گوگل به ۳ مرحله ی کلی تقسیم میشود :

 ۱.Crawling یا خیزش کردن

 ۲.Indexing یا ثبت کردن

 ۳.Serving results یا بررسی نتایج

 اولین گزینه،گزینه ی Crawling یا خیزش کردن می باشد که بطور مختصر توضیح خواهیم داد :

 این مرحله به فرایندی گفته می شود که طی آن اسپایدر گوگل به بررسی لینک ها و صفحات به روز شده می پردازد.

 گول از هزاران روبات و رایانه استفاده میکند که مطالب را Fetch یا Crawl کند این کار برای بیش از میلیاردها صفحه در هر روز اتفاق می افتد.

 برنامه که کار خیزش کردن را انجام می دهد به نام بات گوگل و نام های دیگر ان Robot و Spider گوگل نیز گفته می شود.

 مرحله ی بررسی لینک ها به این صورت می باشد که در هر بررسی گوگل لیستی از صفحات را که وب مستر در اختیار گوگل قرار می دهد ( سایت مپ نقشه ی سایت ) را ابتدا مورد بررسی قرار داده و سپس از داده های اطلاعاتی خود به بررسی اطلاعات می پردازد.

 گوگل برای لینک های معرفی شده توسط وب مستر ها ارزش بیشتری قائل می باشد.

 گوگل به هیچ وجه هزینه ای برای ارجعیت دادن به لینک یا سایتی را قبول نمی کند و تمامی هزینه های خود را ار روش های دیگر به دست می آورد.

 دومین گزینه ی فرایند کاری گوگل،.Indexing یا ثبت کردن می باشد که به توضیح آن می پردازیم :

 روبات گوگل روزانه تعداد بسیار زیادی از داده های دریافتی را براساس کلمات موجود در آن ( چگالی کلمات کلیدی و موارد مربوط ) مورد بررسی قرار داده در نتیجه هر لینک را در جایی مخصوص در پایگاه اطلاعاتی خود قرار می دهد تا در زمان مورد نیاز آن را در جایگاه مورد نظر به نمایش در آورد.

 در طی فرایند ثبت داده ها در پایگاه اطلاعاتی گوگل موارد دیگری مانند Alt تصاویر و یا کلمات کلیدی و توضیحات نیز در کنار مطالب مورد بررسی قرار می گیرند اما گوگل نمی تواند تمامی محتوا را مورد بررسی قرار دهد به طور مثال گوگل توانایی بررسی فایل های Media و یا صفحات Dynamic را ندارد.

 سومین گزینه ی فرایند کاری گوگل Serving results یا بررسی نتایج می باشد :

 هنگامی که کاربری کلمه ای را جستجو می کند ماشین جستحوی گوگل به بررسی تمامی لینک ها می پردازد و براساس فاکتورهای خود که بیش از ۲۰۰ مورد می باشند مفید ترین و مورد نیاز ترین نتایج را به کاربر نمایش میدهد.

 مثلا Page Rank یکی از فاکتورهای مورد بررسی می باشد.پیج رنک فاکتوری می باشد برای اندازه گیری اهمیت یک وب سایت براساس لینک ها اشاره شده به آن سایت ( Inbound Links ) و دیگر فاکتورهای خاص گوگل.

 برای این که مطالب شما در جایگاهی بهترین در نتایج قرار بگیرد گوگل به شما توصیه میکند که ابتدا وضعیت ۳ مرحله ی اشاره داده شده را در سایت خورد را مورد بررسی قرار دهید.

درباره مدیر سایت

مدیر گروه

مدیر گروه وبسایت طرح مدرن در رشته ی نرم افزارکامپیوتربا تخصص در برنامه نویسی ویژوال بیسیک،سی شارپ،اچ تی ام ال،و با تجربه ی کافی در طراحی سایت و فارسی سازی قالب بصورت حرفه ای فعالیت می کنم. 

طرح مدرن یکی از تخصصی ترین گروه های طراحی سایت در ایران است که خدمات طراحی وب سایت، بهینه سازی سایت،فارسی سازی قالب، و بازاریابی اینترنتی را همگام با تکنولوژی روز دنیا ارائه می نماید. گروه طرح مدرن از سال 1390 فعالیت خود را آغاز نموده است و در سال 1393 با مدیریت جدید و برگزیدن راهبردهای نوین بازاریابی اینترنتی مصمم به ارائه خدماتی متمایز و درخور مشتریان محترم خود در صنایع و شرکت های تجاری گشته است. تمرکز اصلی فعالیت گروه بر سه محور طراحی سایت، بهینه سازی وب سایت و فارسی سازی قالب که در یک مجموعه برنامه ریزی و سازماندهی شده است تا بتواند جوابگوی بخش بسیار بزرگی از تقاضای بازار تخصصی طراحی سایت، بهینه سازی وب سایت و فارسی سازی قالب باشد.

برای نظر دادن باید عضو سایت شوید.
 
دریافت آسان

تا60روز دریافت رایگان

 
درگاه بانک ملت

پرداخت با کارت های عضو شتاب

 
خرید مطمئن

دارای مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد

 
پشتیبانی 24 ساعته

تلفن : 09308662706

قالب های جدید

ستاد ساماندهی و نماد اعتماد الکترونیکی

مجوزهای فعالیت

             logo-samandehi