ماه عسل گوگل چیست؟

نوشته شده توسط:  26 مهر 1395 1512
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رتبه مطلب)

ماه عسل گوگل چیست؟

چرا وبسایت ها در ماه عسل گوگل قرار می گیرند؟

 میخوایم ماه عسل گوگل رو به طور کلی برای شما توضیح بدهیم.

از اسمش که پیداست،ماه عسل گوگل یک دوره ی خوب برای همه ی سایتهاست و این دوره را فقط برای یک بار تجربه می کنید و بعد از این دوره دیگر ماه عسلی را تجربه نمی کنید.پس مواظب باشید،چرا؟چون تمام مشکلات سخت بعد از ماه عسل شروع می شود.برای مثال:دو جوانی که تازه ازدواج کردند،برای ماه عسل می روند،این ماه عسل اونقد شیرین است که نمیشه با هرچیزی برابری کرد،دو جوان پس از برگشت از ماه عسل خسته به نظر می رسند و تمام مشکلات زندگی از این زمان شروع می شود،پس باید تلاش کنید و راهکارهایی رو ارائه دهید.

ماه عسل گوگل در مورد سایت شما زمانی اتفاق می افتد که شما یک دامین جدید خریداری کرده و اقدام به احداث سایت می نمایید و موتور جستجوی گوگل شروع به ایندکس مطالب شما می کند.چون گوگل اطلاعات درستی از سایت شما ندارد شما رو چندین هفته در صف اول جستجو می گذارد بدون اینکه توجه کند که کلمات کلیدی شما با موضوعات شما هم خوانی دارد یا خیر وگوگل فرض را بر این قرار می دهد که کلمات کلیدی شما با حوزه فعالیت سایت شما هم خوانی دارد.

حتی در صورتی که urlهای شما استانداردهای لازمه سئو رو نداشته باشد باز هم گوگل بدون توجه به این مورد سایت شما رو چندین هفته در اوایل صفحات جستجوی گوگل می آورد.

 خیلیا بودند که می گفتند(من تازه وبسایتم رو راه اندازی کردم و سئوی قالب و سایتم خیلی خوبه،همیشه در صفحه ی اول گوگل نمایان میشه)

در حقیقت شما در ماه عسل گوگل هستید که با دیدن اسم سایتتان در صفحات اول جستجوی گوگل خیلی خوشحال می شوید ولی بعد از گذشت چندین هفته از این صفحه خارج میشوید.

در این دوره،گوگل شما را مورد تمسخر داده و به شما می خندد،توصیه ی من این است که شما هم به او بخندید.

برای گوگل ماه عسل به چه مفهومی است؟

گوگل دارای الگوریتم های مختلفی است که روز به روز هم به آن ها اضافه میشود.

گوگل از این ماه عسل برای بررسی رفتار کاربران در مراجعه به سایت شما استفاده می کند که همان قضیه عدم تطابق کلمات کلیدی اتفاق می افتد.

گوگل در این مرحله مطالب سایت شما که جدیدتر هستند بالاتر از مطالب سایت های قدیمی می آورد. البته این مطالب قدیمی ممکن است از سایت های با رنک بالا باشد.پس توجه کردید که گوگل در این مرحله چقدر به سایت شما اهمیت میدهد.

هدف عمده گوگل شناسایی سایت شما با توجه به رفتار کاربران است و دنبال این سات که آیا کاربران به خواسته خود به سایت شما رسیده اند یا خیر

آیا همیشه در ماه عسل خواهید بود؟

نخیر

من زیاد دیدم افرادی که بعد از مدت ها به فکر می افتند که برند تازه سایتشان و در گوگل وبمستر ثبت کنند!

همانطور که در بالا گفته شد این ماه عسل ماندنی نیست و دیر یا زود تمام خواهد شد.

سایت هایی برای تبلیغات دیدم که به من می گفتند تازه یه هفته است سایتم را باز کردم 50 تا ورودی گوگل دارم !که دنبال فروش تبلیغات می گشتند در صورتی که در این مرحله چون آشنایی کامل به گوگل و الگوریتم هایش ندارند فکر می کنند کار برای بهینه سازی و سئو تمام شده است!

در این مرحله باید به دنبال سئو و کیفیت سایت خود باشند.

به یکباره خواهید دید که 80 پله سقوط کرده اید در صفحات گوگل و خیلی از این بابت عصبی میشوید

یعنی در این مرحله است که بعد از چند هفته ماه عسل شما تمام میشود و شما گیج میشوید و میروید به گوگل وبمستر میبینید خطایی ندارید.میریوید به سایت های سئو تاپیک میزنید که سایتم از گوگل بلاک شده!

در بالا هم گفتم ماه عسل گوگل مانند ماه عسل خودمان است که در زمان شروع زندگی مشترک داریم که بعد از آن زندگی پر مشقتی در انتظارمان است

 خلاصه ی مطلب:

اصطلاح ماه عسل گوگل یا google honeymoon نیز برای سایت های تازه تاسیس بکار گرفته میشود ولی این مسئله حتی برای سایت های قدیمی و صفحات تازه منتشر شده نیز صدق میکند.

در ماه عسل گوگل شما با انتشار یک مطلب جدید خیلی سریع جایگاه خوبی برای عبارت مورد نظر خود کسب میکنید و برای دو روز تا یک هفته همه چیز خوب است ولی ناگهان جایگاه شما به رتبه 20، 60 و یا حتی 200 سقوط میکند. دلیل اصلی این امر توجه گوگل به محتوای تازه و شانس دادن به رقبای جدید است. در ماه عسل گوگل شما برای مدت کوتاهی جایگزین یکی از رتبه های بالا در نتایج گوگل میشوید و در این مدت روبات های گوگل برخورد کاربران با سایت شما رو بررسی میکنند، تعداد کلیک کاربر روی لینک شما و میزان ضریب خروج سایت شما عوامل مهمی هستند که بر رتبه نهایی شما تاثیرگذار خواهند بود. در این مدت گوگل علاوه بر الگوریتم های خود میزان استقبال کاربران از صفحه شما را تحت نظر گرفته و در پایان جایگاه اصلی شما را تعیین خواهد کرد. بسیاری از افراد فکر میکنند که پیشرفت خوبی داشته اند ولی به یکباره سایت آنها جریمه شده است، در حالیکه جایگاه واقعی آنها از ابتدا همین بوده است.

درباره مدیر سایت

مدیر گروه

مدیر گروه وبسایت طرح مدرن در رشته ی نرم افزارکامپیوتربا تخصص در برنامه نویسی ویژوال بیسیک،سی شارپ،اچ تی ام ال،و با تجربه ی کافی در طراحی سایت و فارسی سازی قالب بصورت حرفه ای فعالیت می کنم. 

طرح مدرن یکی از تخصصی ترین گروه های طراحی سایت در ایران است که خدمات طراحی وب سایت، بهینه سازی سایت،فارسی سازی قالب، و بازاریابی اینترنتی را همگام با تکنولوژی روز دنیا ارائه می نماید. گروه طرح مدرن از سال 1390 فعالیت خود را آغاز نموده است و در سال 1393 با مدیریت جدید و برگزیدن راهبردهای نوین بازاریابی اینترنتی مصمم به ارائه خدماتی متمایز و درخور مشتریان محترم خود در صنایع و شرکت های تجاری گشته است. تمرکز اصلی فعالیت گروه بر سه محور طراحی سایت، بهینه سازی وب سایت و فارسی سازی قالب که در یک مجموعه برنامه ریزی و سازماندهی شده است تا بتواند جوابگوی بخش بسیار بزرگی از تقاضای بازار تخصصی طراحی سایت، بهینه سازی وب سایت و فارسی سازی قالب باشد.

برای نظر دادن باید عضو سایت شوید.
 
دریافت آسان

تا60روز دریافت رایگان

 
درگاه بانک ملت

پرداخت با کارت های عضو شتاب

 
خرید مطمئن

دارای مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد

 
پشتیبانی 24 ساعته

تلفن : 09308662706

قالب های جدید

ستاد ساماندهی و نماد اعتماد الکترونیکی

مجوزهای فعالیت

             logo-samandehi